هر چند که همیشه تعداد فروش معیار خوبی برای برتری دستگاه نیست اما مشخصا نشان می دهد که بازار به آن اعتماد کرده و رضایت قابل توجهی برای آن وجود دارد. در حقیقت تعداد فروش به وضوح نشان می دهد که آن دستگاه چقدر ارزنده است. امروز می خواهیم پرفروش ترین موبایل های نیمه اول سال ۲۰۲۰ را با هم مرور کنیم. جایی که در دنیای اندروید یک نماینده از سامسونگ و در دنیای iOS یک پرچمدار اقتصادی از تنها برند فعال در آن، دیده می شود.

پرفروش ترین موبایل های نیمه اول سال ۲۰۲۰

سیستم عامل iOS اپل ممکن است تنها بخشی از بازار جهانی تلفن های هوشمند را در مقایسه با تلفن های مجهز به سیستم عامل اندروید به خود اختصاص دهد، اما هنوز آیفون ها بسیار قوی به فروش می رسند. اکنون، شرکت ردیابی Omdia پرفروش ترین موبایل های نیمه اول سال ۲۰۲۰ را با آیفون ۱۱ اپل به عنوان دستگاه شماره یک معرفی کرده است.

 

 

 

این شرکت تحلیلی دریافت که اپل در این مدت 37.7 میلیون دستگاه آیفون ۱۱ فروخته است. این عدد چقدر قابل توجه است؟ خوب، گلکسی A51 سامسونگ در جایگاه دوم 11.4 میلیون واحد (بیش از 26 میلیون واحد کمتر) فروش داشته است. با این وجود، طبق گفته این شرکت ، دستگاه سامسونگ به عنوان پرفروش ترین گوشی اندرویدی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ ایستاده است. اما این تنها گوشی سامسونگ در میان ۱۰ گوشی برتر بود، لیست زیر را بررسی کنید:

پرفروش ترین موبایل های نیمه اول سال ۲۰۲۰

پرفروش ترین موبایل های نیمه اول سال ۲۰۲۰

آیفون های موجود در ۱۰ رتبه اول نسبت به موبایل های حتی ارزان تر سامسونگ (و دیگر رقبا) بیشتر بودند. به گفته Omdia آیفون SE 2020 با ۸.۷ میلیون، iPhone XR با ۸ میلیون ، iPhone 11 Pro Max با ۷.۷ میلیون و iPhone 11 Pro با 6.7 میلیون رتبه های پنجم، ششم، هفتم و دهم را تصاحب کرده اند. به ترتیب این نشان دهنده دو مدل دیگر اپل در ۱۰ مدل برتر در مقایسه با یک سال پیش قرار گرفته است.

شیائومی دارای چهار دستگاه در ۱۰ لیست برتر نیز بود که ردمی نوت 8 با 11 میلیون و ردمی نوت 8 پرو با 10.2 میلیون مکان های سوم و چهارم را به خود اختصاص داده اند. در همین حال ، ردمی 8A با 7.3 میلیون و ردمی 8 با 6.8 میلیون مقام های هشتم و نهم را از آن خود کردند. این دو دستگاه بیشتر از یک سال پیش است که در بین ۱۰ گوشی برتر هستند.

 

به هر صورت، سامسونگ در اینجا بزرگترین بازنده است زیرا یک سال پیش چهار دستگاه در لیست داشت و این بار فقط Galaxy A51 نماینده آن است. این خبر در حالی منتشر می شود که این شرکت با توجه به شرکت های ارزیابی بازار متعدد، رتبه اول را به Huawei در چارک دوم سال ۲۰۲۰ واگذار کرده است. اعتقاد بر این است که این تغییر به دلیل بهبود COVID-19 چین همزمان با محاصره اروپا و ایالات متحده است، زیرا Huawei در این دوره می تواند به بازار اصلی چین اعتماد کند.

همچنین جالب است بدانید که در این ده گوشی برتر هنوز هیچ گوشی 5G وجود ندارد. ما هنوز در اوایل تلفن های 5G هستیم، اما دستگاه های میان رده 5G در بازارهای مختلف در دسترس هستند. با این وجود، قطعاً انتظار داریم محصول بعدی آیفون ها 5G را ارائه دهد و در ۱۰ رتبه برتر ظاهر شود.

 

نظر شما چیست؟ شما در این لیست کدام دستگاه را می پسندید؟

 

منبع: ترنجی

نویسنده:سینا عطایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *